Menu

Jaka klawiatura do pracy przy komputerze?

0 Comments

Jeśli pracujesz przy komputerze i dużo piszesz, intensywnie używając klawiatury, powinieneś specjalnie zadbać o jej odpowiedni dobór. Kształt klawiszy, podświetlenie, wielkość samej klawiatury i jej rodzaj mogą znacząco wpłynąć na twój komfort pracy. Na co zwracać uwagę podczas dokonywania zakupu?

Praca przy komputerze wiąże się z koniecznością długotrwałego wykonywania powtarzalnych ruchów dłońmi. Jeśli dużo piszesz na klawiaturze, wiesz, jak duże znaczenie ma jej wielkość, wysokość i nachylenie. Odpowiednie dopasowanie klawiatury i myszy pozwala uniknąć choroby zawodowej, jaką jest zespół cieśni nadgarstka. Dodatkowo jeśli klawiatura komputera ma wygodne przyciski o dobrej wielkości i umieszczone w optymalnych odstępach, pisanie jest łatwiejsze. Precyzyjnej trafiasz a klawisze, dzięki czemu piszesz szybciej i bez poprawek. Co jest ważne przy zakupie klawiatury do pracy biurowej, a jakie kwestie można raczej pominąć?

Klawiatura komputera – wielkość, kształt i klawisze

W sprzedaży dostępne są klawiatury o rozmaitych kształtach, całkiem płaskie i proste, a także specjalnie profilowane. Nie ma innej metody na obór odpowiedniego kształtu i wielkości klawiatury, niż na drodze doświadczenia. Zanim dokonasz zakupu, wypróbuj kilka modeli i sprawdź, na którym pisze się najwygodniej. Jeśli masz problem z celowaniem w klawisze i robisz dużo błędów, prawdopodobnie dana klawiatura komputera nie jest dla ciebie odpowiednia. Można oczywiście przyzwyczaić się do nowego modelu, jednak warto wybrać taki, który od początku wydaje się wygodniejszy niż inne. Większość klawiatur posiada możliwość nachylenia, jednak nie jest to regułą. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ regulacja może być bardzo przydatna podczas długotrwałej pacy przy komputerze.

Klawiatury bezprzewodowe

Dostępne w sprzedaży klawiatury bezprzewodowe na USB to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeśli często zmieniasz stanowisko pracy, taki model da ci dodatkową swobodę w przemieszczaniu się. Ponadto podczas wielogodzinnej pracy siedzącej wskazana jest częsta zmiana pozycji, we której siedzimy. Klawiatury bezprzewodowe dają większe możliwości w zakresie zmiany ułożenia ciała podczas pisania.

Klawiatury podświetlane

Zapoznając się z ofertą sklepów komputerowych, z pewnością natrafisz na klawiatury podświetlane. Są to modele, które zwracają uwagę ciekawym designem i wydają się bardzo nowoczesne oraz zaawansowane. W rzeczywistości najczęściej są to typowe klawiatury gamingowe przeznaczone głównie dla graczy. Podświetlenie spełnia rolę przede wszystkim dekoracyjną, a także przydaje się, gdy korzystasz z komputera po ciemku. Jeśli pracujesz w ciągu dnia, taka opcja nie będzie ci potrzebna. Możesz oczywiście pooglądać klawiatury podświetlane i jeśli któraś z nich wyda ci się wygodna, wówczas warto w nią zainwestować. Klawiatury gamingowe są tworzone z myślą o osobach, które spędzają długie godziny przy komputerze, zatem często są to zaawansowane i dobrze zaprojektowane modele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code