Menu

Dobre słuchawki – czyli jakie?

0 Comments

W sprzedaży dostępne są słuchawki różnego rodzaju, słuchawki zamknięte, otwarte, słuchawki dokanałowe i nauszne. Możemy zdecydować się na model bezprzewodowy lub słuchawki multimedialne z mikrofonem. Jak dopasować rodzaj słuchawek do swoich potrzeb? Które słuchawki są najlepsze dla graczy, melomanów, jakie najlepiej nadają się do pracy w open space?

Wybór rodzaju słuchawek jest ściśle uzależniony od oczekiwań. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie, czy zależy ci na dobrym tłumieniu dzięków otoczenia. Następnie zastanów się, czy potrzebujesz swobody ruchów oraz dalekiego zasięgu. Czy niezbędny będzie ci mikrofon? Czy słuchawki mają dyskretnie wyglądać i mało ważyć?

Słuchawki douszne czy nauszne?

Jeśli zamierzasz używać słuchawek przez wiele godzin bez przerwy i jednocześnie zależy ci na dobrej jakości dźwięku, prawdopodobnie najlepszym wyborem okażą się słuchawki nauszne, zamknięte. Takie modele z reguły dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, są wygodne i pozwalają dobrze odciąć się od otoczenia. Sprawdzą się na przykład w pracy, czy w podróży – w zatłoczonych i głośnych miejscach.

Słuchawki otwarte i półotwarte zapewniają dobrą wentylację ucha i są lżejsze. Nie mają jednak tak dobrych właściwości izolacyjnych.

Słuchawki gamingowe i multimedialne

Szczególny rodzaj słuchawek to słuchawki gamingowe przeznaczone dla graczy. Są to najczęściej wygodne, solidne modele słuchawek multimedialnych, czyli wyposażonych dodatkowo w mikrofon. Słuchawki gamingowe mają zapewniać dobrą jakość dźwięku i komfort użytkowania. Docelowo powinny nadawać się do użytku przez wiele godzin, bez wrażenia dyskomfortu. Muszą też dobrze izolować dźwięki z otoczenia. Najczęściej słuchawki gamingowe wyróżniają się też szczególnym designem, dopasowanym do pozostałego sprzętu dla graczy.

Słuchawki multimedialne z mikrofonem są stosowane również na stanowiskach pracy na przykład w call center, do wykonywania połączeń głosowych. Bardzo często są to słuchawki bezprzewodowe, które zapewniają dodatkową wygodę i mobilność. Słuchawki bezprzewodowe zawsze dobrze sprawdzają się, gdy potrzebujesz swobody ruchu. Chcesz na przykład odchodzić od stanowiska komputerowego na większą odległość, oglądać filmy w pozycji leżącej itd. Są wygodne, lekkie i można mieć je na głowie nawet przez cały dzień pracy.

Kwestia wygody

Nie dla każdego wygoda oznacza to samo. Jeśli słuchawek używasz w biurze czy w domu, podczas nauki lub pracy – wygodny może okazać się duży model słuchawek nausznych. Wówczas ważne jest, by by słuchawki nie uciskały głowy i uszu. Powinny być dobrze dopasowane, posiadać ruchome elementy i zapewniać duży zakres regulacji.

Jeśli zaś chcesz słuchać muzyki podczas jazdy na rowerze czy rolkach, bądź na przykład przy wykonywaniu domowych obowiązków, wówczas wygodne będą słuchawki lekkie i małe. Prawdopodobnie wówczas zdecydujesz się na słuchawki douszne lub dokanałowe. Jeśli chodzi o drugie, w zestawie do dyspozycji masz najczęściej przynajmniej dwa rodzaje gumowych końcówek dousznych do wyboru. Dobrze dopasowane słuchawki dokanałowe nie wypadają z uszu i jednocześnie nie powodują bólu ani ucisku. Zapewniają dużą wygodę i swobodę ruchu. Słuchawki douszne są łatwiejsze w dopasowaniu i nigdy nie powodują bólu małżowin. Łatwiej wypadają jednak z ucha i słabiej tłumią dźwięki otoczenia.

Podczas dokonywania wyboru słuchawek, szczególnie nausznych, najlepiej jest przymierzyć i wypróbować dany model w sklepie. Warto również zasięgnąć opinii ze sprawdzonych źródeł, ponieważ by naprawdę dobrze ocenić słuchawki, należy użytkować je przez kilka godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code